Člověk se celý život učí

28.10.2023

Myslíte, že školou to končí? Nechte se vyvést z omylu! Člověk se učí celý život, ať chce, nebo ne. A když se chcete učit, jde to o to lépe. 

Hlavní je neuzavírat se novým názorům a zjištěním a dívat se na svět s otevřenýma očima.

Nikdy není pozdě na to začít něco nového

Ať už jde o novou dovednost, koníček, cestování nebo kariéru, nikdy není pozdě na to udělat první krok.Objevujte nové koníčky, zkoušejte nahlédnout do různých odvětví a učte se nové věci. 

Není nic lepšího než pořádný všeobecný přehled. Nikdy nevíte, kdy se Vám budou nové znalosti hodit.

Obory, které se dají snadno prozkoumat zdarma na internetu:

  • programování

  • digitální marketing

  • umění

  • spisovatelství

  • naučit se nový cizí jazyk


Chybami se člověk učí


Spousta lidí se bojí dělat chyby a myslí si, že jsou známkou selhání nebo nedostatku inteligence. To je ale jen brzdí, zbytečně se kvůli nim bojí zkoušet nové věci a riskovat. 

Chyby jsou nevyhnutelnou součástí učení a můžete z nich čerpat cenné lekce. Místo toho, abyste se trápili nad tím, co jste udělali špatně, se snažte analyzovat své chyby a zjišťovat, co můžete příště udělat jinak a lépe. Tímto způsobem se budete neustále zdokonalovat a posouvat dopředu.

Humor je nejlepší lék

Život není vždycky snadný a někdy nás potkají problémy, stres nebo smutek. V takových situacích je důležité zachovat si smysl pro humor a nebrat se příliš vážně. 

Humor pomáhá uvolnit se, relativizovat své starosti a najít radost v malých věcech. Když se smějeme, cítíme se lépe a máme více energie. Navíc humor posiluje vztahy s ostatními lidmi, protože jim tím ukazujete, že jste přátelští, otevření a empatičtí.

Stagnovat a uzavírat se ve své bublině se nevplácí. Mnohem lepší je naučit se brát svět kolem sebe s humorem a zvědavě se na něj dívat, měnit své názory podle toho, co vidíte a učit se stále nové a nové věci. 

Stále se učím nové věci. A Vy? Miluji knihy a jejich moudrost, miluji cestování a poznávání místní kultury.  Stále navštěvuji různé kurzy, nejen masérské a nejvíce mě obohacuje setkávání s maséry z mého oboru.  Nedávno jsem navštívila celosvětovou masérskou soutěž, která poprvé proběhla v Ostravě.