Co je to tantrický sex?

23.02.2023

Co je to tantrický sex?

Tantrický sex je téma, kolem kterého se rozmohlo mnoho mýtů. Někteří tvrdí, že jde o zbytečně prodlouženou předehru, jiní - že tento druh lásky posouvá milence na vyšší úroveň duchovního spojení. Přečtěte si, o čem tantrický sex je.

O čem je tantrický sex?

Tantrický sex je součástí asijské filozofie - tantry - což je směs různých myšlenkových proudů. Koncept pochází z hinduistické Indie a později si našel cestu do Tibetu, kde byl ovlivněn buddhismem.

Jeho vůdčí myšlenka, formovaná během několika tisíc let existence tohoto filozofického systému, je: vše, co existuje, se skládá z jedné bytosti.

Tento předpoklad platí i pro tantrický sex, při kterém se žena a muž mají stát jedním

Žena je energie jin, muž - jang. 

Během pohlavního styku ho zaplavuje svou duchovní energií a on ji zaplavuje fyzickou energií. Vzájemně se doplňují, stejně jako bohyně Šakti (sanskrt pro "sílu, moc") a bůh Šiva (sanskrt pro "příznivý").

Ve filozofii Východu neexistuje rozdělení na "čistou" duchovní sféru člověka a "špinavou" - tělesnou. Duše a tělo nejsou v protikladu. 

Upozorňuje se také na skutečnost, že žena je bytost stejně sexuální jako muž a má právo otevřít se fyzické rozkoši a stejnou měrou uvolnit svou sexuální energii.

Na druhé straně je zde kladen důraz na emocionalitu mužů, kterým kulturní normy často zakazují projevovat náklonnost.

Rituál

Tantrický sex, je prožitkem tělesným i duchovním. K dosažení emocionálního zapojení, které doprovází sexuální touhu, je potřeba čas, někdy i několik desítek minut. Je to druh rituálu, který se skládá z několika nejdůležitějších prvků.

Nejdůležitější je vhodné uspořádání interiéru, kde se milenci zdržují. Aromatické svíčky, zatažené závěsy, krásné povlečení jim mají usnadnit a zpříjemnit jejich přiblížení.

Za takových okolností sedí nazí partneři se zkříženýma nohama naproti sobě a dotýkají se koleny. Navazují oční kontakt, zírají na sebe, aby se zbavili svých rozpaků. Synchronizují své dýchání a jemně drží ruce a zůstávají v této poloze několik minut.

Co tantrický sex není

Tantrický sex není honba po orgasmech či erekcích. Není důležité proto cokoliv očekávat a jet na výkon. Základem je uvolnění a otevřenost.

Při tantrických milostných hrách se nesetkávají jen muž a ženy, nýbrž také Bůh a Bohyně, kdy obě pohlaví splynou v jedno. 

Tantra vychází z toho, že muž a žena tvoří jednotu.