Jak dodat do vztahu jiskru aneb láska 365 dní - nejen na Valentýna

14.02.2023

Jak dodat do vztahu jiskru  

Nezáleží na tom, jak dlouho jste spolu - několik týdnů, měsíců nebo několik let. Obvykle nastane okamžik, kdy se Váš vztah změní v tichou, klidnou zátoku. Na jednu stranu je to velmi příjemné, zvláště pokud máte za sebou pohnutou minulost, na druhou stranu může tato jemná vlna uspat Vaši ostražitost.

Možná nevíte, kdy narazíte na mělčinu a ve vztahu se objeví zvyk. Ještě horší je, když přijde nuda. Protože ona jako rez hlodá vztah. Jak dodat do vztahu jiskru?

Jak obnovit jiskru ve vztahu? Naučte se pár tipů


1) Udělejte ze vztahu prioritu

Vztah se o sebe nepostará - musíte na tom pracovat. Pokud ve svém volném čase myjete nádobí, krmíte psa, sledujete reklamy na seriály nebo luštíte 1000 křížovek, než byste trávili čas se svým partnerem, je to známka toho, že se vztah stal nudným.


2) Věnujte pozornost svému partnerovi

Zeptejte se své polovičky, co dělala během dne, a pozorně poslouchejte. Páry to samozřejmě často dělají a takový návrh není nic nového, ale Vaše konverzace by neměly probíhat stylem, že každý mluví v dané chvíli o něčem jiném. Pokud ano, zkuste pozorně naslouchat tomu, co Váš partner říká, a vžít se do toho. Není nic horšího než přehlížet něčí slova, záležitosti nebo plány.


3) Změňte úhel pohledu na svůj vztah

Způsob, jakým vnímáte realitu kolem sebe a v tomto případě - Váš vztah, je velmi důležitý. Pokud považujete něčí dobré chování za nekalý úmysl, stále o něm budete smýšlet negativně bez ohledu na to, jak moc se bude snažit.


4) Chcete zažehnout jiskru ve vašem vztahu? Obnovte skutečnou intimitu

Pokud se fyzický kontakt a milování staly tak neobvyklými jako déšť na saharské poušti, pak se náhlý zájem o milování s partnerem může zdát přinejmenším podivný.

Místo toho začněte postupně obnovovat intimitu. Udělejte si čas na líbání partnera ráno a večer, když se znovu uvidíte. Prodlužte si občas polibek, chyťte partnera za ruku, obejměte se, dotýkejte se (ne nutně sexuálně) a až skončíte zase v posteli, bude to naprosto přirozené.