Je erotická masáž nevěra?

25.06.2023

Je erotická masáž nevěra?

Erotická masáž – je to nevěra, nebo ne? Pro mnohé je odpověď naprosto jasná – je přece erotická, samozřejmě, že je to nevěra! Názor většiny ale není vždy stoprocentní pravda. Někteří věří, že erotická masáž nemá s nevěrou nic společného. Pojďme se dnes v tomto článku spolu podívat na obě strany této mince a zamyslet se nad oběma názory.

Jasně, že je to nevěra! No ne?

Pro mnoho lidí je nevěrou jakýkoliv druh sexuálního kontaktu mimo manželství nebo partnerský vztah.

Podle této definice je erotická masáž jasnou nevěrou, protože zahrnuje intimitu a fyzický kontakt mezi masérem a klientem. Už to, že Vás masér vidí, "jak Vás Bůh stvořil", je podle této myšlenky dostačující pro to, aby se masáž dala označit za nevěru.

Jak by erotická masáž mohla nebýt nevěrou?

Mnozí tento typ masáže jako nevěru neberou. Proč? Nejčastější argument, se kterým se potkáte, je ten, že masáž není spojená s žádnými romantickými city a její jediný účel je ozvláštnění relaxace a naplnění sexuálních potřeb. Často takových, jaké ve vztahu nejsou dostatečně naplněny. 

V takovém případě může občasná erotická masáž být dokonce něco, co vztah chrání před rozpadnutím se.

Další aspekt masáží dělící je od nevěry by mohla být transparentnost. Hodně záleží na tom, jak máte nastavený vztah a zda jste k sobě ohledně masáží upřímní. Pokud si o nich navzájem nelžete a neschováváte se, vůbec nemusí být vnímány jako nevěra.

Jak skloubit vztah s erotickými masážemi?

Má Váš partner/ka rád/a erotické masáže a nechce se jich vzdát, protože je nevnímá jako nevěru? Nemusí to být nepřekonatelný problém. 

Zkuste se podívat na jeho či její stranu. Možná opravdu nevnímá erotické masáže jako nic jiného než další typ relaxu, jiný než všechny ostatní. 

V klidu si spolu promluvte a stanovte si pravidla. Pomohlo by Vám, kdyby pokaždé chodil/a k jinému masérovi? Nebo kdybyste chodili společně? 

Můžete se také domluvit na tom, kolikrát měsíčně je taková masáž v pořádku. Pokud partner/ka odmítá o problému komunikovat a najít společné řešení, nebojte se masáže za nevěru označit.