Jít na masáž k masérce nebo masérovi?

31.01.2023

Jít na masáž k masérce nebo masérovi?

Profesionální masážní salony a Spa salony nabízejí velmi velký výběr různých druhů masáží. V některých cenících najdete na výběr celou řadu druhů masáží. Mnoho lidí také zvažuje, zda jít na masáž k masérce nebo masérovi.

Upřesněte si své potřeby

Prvním krokem při výběru typu masáže je stanovení Vašich individuálních potřeb. Jednotlivé masáže umožňují dosáhnout trochu jiných cílů, proto je důležité určit si, co od masáže skutečně očekáváme. 

Stejně tak zvažte, zda je pro Vás příjemnější sociální kontakt s masérem či masérkou. Každá masáž působí na tělesný a duševní stav velmi kladně.

Účelem masáže může být mimo jiné:

  • touha po odpočinku, relaxaci

  • snížení negativních účinků stresu

  • odstranění či zmírnění únavy

  • podpora v boji proti bolestem (např. páteře nebo kloubů)

  • zlepšení pevnosti pokožky, vláčnost, pružnost (pokožka je odolnější, nepodléhá tolik tvorbě vrásek, později stárne)

  • snížení sexuálního napětí, atd.

  • zlepšení metabolismu

Masér nebo masérka?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Je to poměrně důležité téma k zamyšlení. V masážích existují odvětví, které lépe ovládají muži a odvětví, které zase lépe zvládají ženy. Typickým příkladem jsou sportovní masáže- dříve se jim věnovali pouze muži, dnes jim zdatně konkurují ženy.

Mnoho lidí má stále určité předsudky a zábrany, proto se pečlivě rozhodují, zda své tělo svěří do péče masérovi či masérce.

Co se týče erotických masáží, tantrických masáží a dalších exotických technik, v těchto případech dávají lidé přednost masírování od osoby opačného pohlaví. Výjimkou jsou nejčastěji bisexuálové a také homosexuálové a lesbičky. 

Nicméně kvalitně provedená nuru či tantrická masáž od osoby stejného pohlaví není nic špatného či zvrhlého. Důležité je, jakého maséra či masérku si vyberete. 

Nejste-li mimořádně stydlivá osoba, může to být pro Vás skvělý zážitek.