Mít či nemít milenku?

30.05.2023

Mít či nemít milenku?

Milenka není dnes trendy slovo, nicméně když řeknete mám milenku, každý ví o co jde. Mít či nemít milenku?

Proč mají muži poměr?

V dlouhodobém vztahu je zdrcující rutina běžným jevem. Manželé se přestávají starat o svůj vztah a každý se začne starat jen sám o sebe. Manželství se po nějaké době promění ve sbírku povinností co dělat a co ne a také se po čase řeší jen kolotoč závazků a problémů.

Přestáváme si jeden druhého vážit a někdy se nám dokonce zdá, že tato velká a ohnivá láska, která nás dala dohromady, nenávratně vyhasla.

V takových chvílích v mužích roste touha po volném vztahu bez nároků. Chtějí intenzivní, hluboké pocity, které často přirovnávají k sexu bez okolků, a věří, že milenka je může poskytnout.

Pro mnoho mužů je snazší vést dvojí život a svázat se s milenkou, než rozdmýchávat oheň ve vztahu, který trvá léta a pomalu vyhasíná, protože o každý vztah je potřeba neustále pečovat a stále přikládat uhlíky, ať hoří.

Čím je pro muže milenka?

Když se muž zaplete do románku s jinou ženou, často to chápe jako momentální situaci a rozptýlení. Stává se také, že nepřemýšlí o důsledcích svých činů, protože chtíč a pudy přebírají rozum.

Konečně dostává to, co mu v manželství, které trvalo léta, tolik chybělo – závan svěžesti, oddanosti a nových, ohnivých, vzrušujících zážitků. Muž se cítí být chápán a pochopen, opět cítí vzrušení a cítí se být znova (na chvíli) šťastný.

Co cítí chlap ke své milence? Jde o druh silné fascinace a zamilovanosti, které jsou obvykle příliš slabé na to, aby románek vydržel dlouhé roky. 

Záleží co oba chtějí a zda nová milenka časem nebude chtít více a nebude dělat v jejich vztahu tzv. "komplikace".

Někteří muži přítomnost milenky ve svém životě upřímně oceňují, ale bohužel se stává, že tyto ženy nejsou jimi respektovány. Milenky jsou často klamány. Pokud se do ženatého muže zamilují, tak  zaplatí vysokou cenu. Muž, který se rozhodne mít poměr, naivně doufá, že milenka nikdy nebude mít žádné nároky ani požadavky. Věří, že si vybuduje úplně jiný vztah, než jaký prezentuje jeho manželství.

V milence hledá porozumění, absenci problémů, požadavků a závazků a doufá, že takový vztah bude spočívat pouze v potěšení. Realita se však po nějaké době ukáže být zcela jiná. V určitém okamžiku se románek stává trochu ohromující. Ze strany milenky se začnou objevovat podmínky a požadavky a pak se často ukáže, že touží po tom, stát se ženou č. 1 v jeho životě. 

Je proto na zvážení každého muže, zda mít či nemít milenku v případě relativně fungujícího vztahu. 

Každý muž si myslí, že trávník u souseda je zelenější a že to "jinde" je lepší. Není pánové, buďte v klidu! 

Vyhovuje Vám milenka? Mějte ji. Vyhovují Vám dvě? Mějte je. Vyhovuje Vám pánové milenec? Mějte ho. Nechť si každý dělá co chce .-) 

Srdečně děkuji všem, kteří mě máte rádi, velice si toho vážím.