Partnerská masáž - výhody a nevýhody

08.07.2024

Hledáte způsob, jak si užít krásné intimní chvíle s partnerem a zároveň si zlepšit fyzické, nebo i psychické zdraví? A co takhle partnerská masáž? 

Uvolněte atmosféru i svaly a budujte vztah, masáž Vám s tím pomůže!

Jak se připravit na partnerskou masáž?

Před partnerskou masáží je důležité se připravit. Samozřejmě můžete postupovat jen intuitivně a bez přípravy, ale když nebudete opatrní, můžete partnerovi třeba i něco zablokovat. Podívejte se raději napřed na nějaké návody.

Navíc, když k tomu přidáte krásně připravené, pohodlné místo, zapálené vonné svíčky nebo třeba zapnutou aroma lampu a vytvořené perfektní prostředí, bude celý zážitek stokrát lepší.

Výhody partnerské masáže

  • Posiluje vztahy: Je to skvělý způsob, jak si užít krásné chvíle s partnerem, třeba si u toho i trochu popovídat a naučit se, jak tělo druhého reaguje na dotek v různých místech.

  • Funguje jako skvělá předehra: Když se občas budete jen masírovat, nic víc, vybudujete postupně příjemné napětí a Váš intimní život bude rozkvétat.

  • Zlepšuje fyzické zdraví: Uvolňuje svalové napětí, které může občas způsobovat bolest, ztuhlost nebo omezení pohybu. Navíc zlepšuje krevní oběh, což přispívá k lepšímu hojení ran a snížení rizika vzniku chronických onemocnění.

  • Snižuje stres: Masáž – obzvláště ta partnerská – uvolňuje endorfiny, které mají uklidňující a antidepresivní účinky.

  • Zlepšuje psychické zdraví: Zlepší náladu, zvýší sebevědomí a sníží pocit úzkosti a deprese.

Nevýhody partnerské masáže

  • Je trochu časově náročná: Pokud chcete, aby masáž byla opravdu prospěšná a měla všechny výše zmíněné účinky, musíte jí dát nějaký čas. Jestli si nedokážete najít dost společného času, můžete zkusit kratší masáže jednotlivých oblastí těla, například zad, krku nebo hlavy.

  • Může být náročná: Partnerská masáž může být náročná, když nemáte žádné zkušenosti. Nejste-li si jistí, jak masírovat, můžete si najít kurzy online (třeba i jen na YouTube) nebo si nechat poradit od maséra.

  • Chce to opatrnost: Když něco zkazíte, může se stát, že partnerovi způsobíte trochu bolesti. Také když má partner opravdu ztuhlé svaly, bude ho to bolet.