Proč je výhoda mít vztah manželku/přítelkyni

20.05.2023

Proč je výhoda mít vztah – manželku či přítelkyni


Někdo je rád single, někdo je rád ve vztahu. Obojí má svoje výhody i nevýhody a obojí stojí za to žít. V dnešním článku se spolu podíváme na výhody života v páru – a že jich není málo!

1. Vzájemná podpora

Bydlet s někým člověka motivuje žít lépe. Ať už starat se o svoje zdraví (když ne pro sebe, tak aspoň pro partnerku), uklízet po sobě, pracovat pro lepší společnou budoucnost, občas uvařit něco dobrého, nepít, nekouřit… spoustu věcí nemáme motivaci dělat pro sebe samotné, ale pro partnerku je uděláme rádi.

2. Lepší zdraví

Vztah s partnerkou může pomoci zlepšit fyzické zdraví muže. Studie ukazují, že muži v dlouhodobých vztazích mají nižší riziko srdečních chorob, vysokého krevního tlaku a obezity. Podle domněnek výzkumníků je to právě proto, že muži ve vztahu se ženou mají vyšší motivaci se sebou něco dělat.

3. Nejste na to sami

Když máte za sebou těžký den v práci, pohádáte se s kamarádem nebo Vám náladu zkazí něco jiného, partnerka je tu vždy pro Vás, aby Vás vyslechla. Mít někoho, s kým můžete sdílet své problémy, je k nezaplacení.

4. Vyšší finanční stabilita

Dva příjmy jsou lepší než jeden. A i když Vaše partnerka zrovna nepracuje (třeba je na mateřské nebo se stará o domácnost), může Vám to ulehčit doma a tím Vám dát víc času vydělávat. Když se octnete v tíživé finanční situaci, někdo, kdo  Vám dokáže pomoci sehnat peníze je často jedinou záchranou.

5. Bezpečný sexuální život

Být intimní s jedním dlouhodobým partnerem je nejúčinnější způsob, jak se vyhnout pohlavním chorobám a podobné havěti. Život s manželkou nebo přítelkyní Vám zajistí uspokojení Vašich potřeb bez rizika, které přináší častější střídání partnerek.

6. Zvýšení kvality života

Pro mnoho mužů se život po sestěhování se ženou razantně změní. Ženy mají často pozitivní vliv na motivaci a cíle muže, díky kterým na sobě s vyšší pravděpodobností začnou pracovat. Kromě toho se mohou začít připravovat na rodinu – což je ještě větší důvod začít se snažit 😊


Mám ráda humor, obrázky běžného rodinného štěstí :D:D:D:D